Dacă visezi la o vacanță care combină aventura autentică africană cu relaxarea pe plajele exotice ale Oceanului Indian, circuitul Safari în Kenya & Sejur în Zanzibar este exact ce cauți. Pregătește-te pentru 15 zile de neuitat în inima Africii, într-o călătorie care începe cu safariuri spectaculoase prin celebrele rezervații din Kenya și se încheie cu un sejur de vis în Zanzibar.
Plecarea de pe 20 octombrie vine cu un preț Last Minute spectaculos – doar 3799 euro/persoană, redus de la 5499 euro. O reducere de 1700 euro care transformă această experiență premium într-una mult mai accesibilă!
Descoperă oferta completă pe pagina circuitului Safari în Kenya și Sejur în Zanzibar.
De la Nairobi la Masai Mara și până în Zanzibar – o experiență completă
Circuitul începe cu zborul București – Nairobi (via Istanbul), operat de Turkish Airlines, cu bagaj de cală și de mână incluse. Ajunși în Kenya, vei petrece trei nopți în Nairobi, orașul vibrant al contrastelor, urmate de aventurile prin celebrele rezervații.
Programul de safari durează șapte zile și include transport cu jeepuri 4×4, ghizi locali vorbitori de limba engleză și toate taxele de intrare în parcuri. Vei trăi emoția unui safari în Masai Mara – locul unde pot fi văzute cele „Big Five”: leul, elefantul, leopardul, rinocerul și bivolul. Timp de trei nopți vei fi cazat în lodge-uri confortabile de 3*/4*, cu mese incluse și priveliști care taie răsuflarea.

(Lacul Nakuru – Sursă foto: Shutterstock)
Apoi urmează lacul Nakuru, renumit pentru coloniile de flamingo roz și rinocerii albi. Circuitul continuă în Parcul Național Amboseli, aflat la poalele mărețului Kilimanjaro, o locație de poveste în care vei petrece două nopți de vis.
După aventura africană, urmează răsfățul! Zbori din Nairobi în Zanzibar, cu Kenya Airways, iar ultimele cinci nopți ale circuitului le vei petrece într-un hotel de 3*, la malul mării, înconjurat de palmieri și nisip fin.
Toate serviciile la sol, transferurile, tururile și ghizii locali sunt incluse în preț, iar grupul beneficiază de asistență turistică în limba română, pentru o experiență lipsită de griji.
Un circuit ideal pentru iubitorii de natură, cultură și relaxare
Acest circuit este conceput pentru cupluri, călători activi, dar și pentru cei care vor mai mult decât o simplă vacanță – vor o poveste. Întâlnirile cu triburile masai, răsăriturile peste savană, apusurile de pe plajele zanzibariene și mirosul condimentelor locale din Stone Town sunt doar câteva dintre momentele memorabile care te așteaptă.
Pentru alte opțiuni similare, poți consulta toate circuitele cu avionul disponibile în această perioadă. Fie că visezi la Asia, America Latină sau alte colțuri de lume, la Europa Travel găsești întotdeauna ceva care să-ți inspire următoarea călătorie.
Grăbește-te! Locurile sunt limitate
Circuitul din 20 octombrie are un număr limitat de locuri disponibile, iar cererea este ridicată datorită reducerii de 1700 euro/persoană. Nu rata ocazia de a trăi această experiență unică!
Pentru mai multe detalii sau rezervări rapide, scrie-ne direct pe WhatsApp la 0723 153 702 sau consultă site-ul oficial europatravel.ro.
Kenya și Zanzibar te așteaptă cu brațele deschise. Tu când îți faci bagajele?

